Choroby serca i układu krążenia u zwierząt stają się coraz częstszą przyczyną ich złego samopoczucia oraz przedwczesnej śmierci. Stąd też kardiologia stała się jedną z prężniej rozwijających się dziedzin medycyny weterynaryjnej. Szersza wiedza i  większe możliwości diagnostyczne sprawiają, że rozpoznawanie schorzeń mięśnia sercowego jest już możliwe na dość wczesnym etapie. Pozwala to  na szybką reakcję lekarza weterynarii, polegającą przede wszystkim na bezzwłocznym wprowadzeniu celowanej terapii farmakologicznej.

Rozwinięte na szeroką skalę badania wskazują, że problem występowania chorób układu krążenia nie dotyczy tylko psów starszych, ale coraz częściej psów młodych, nawet szczeniąt. Ponadto na istotę problemu wskazuje również fakt ciągłego odkrywania  predyspozycji rasowych, usposabiających konkretne rasy psów  do występowania określonych zmian  patologicznych.

Biorąc pod uwagę powyższe informacje należy podkreślić znaczenie regularnego i profilaktycznego kontrolowania stanu zdrowia zwierząt. Proszę pamiętać, że już nawet odpowiednio przeprowadzony wywiad przez lekarza weterynarii i osłuchanie klatki piersiowej, mogą dostarczyć wielu ważnych informacji o stanie zdrowia Państwa zwierząt i być może przedłużyć ich życie oraz jego komfort.

 

Ostrowskie Centrum Weterynaryjne w ramach kardiologii oferuje:

– fizykalne badanie kardiologiczne

– badanie EKG

– ECHO serca

– badanie RTG klatki piersiowej

– badanie parametrów biochemicznych krwii – profil sercowy

– dobór diety dla zwierząt ze schorzeniami układu krążenia

gabinet diagnostyczny - EKG

Gabinet diagnostyczny – EKG

oprac. Szymon Bogucki – weterynarz Ostrów

Ostrowskie Centrum Weterynaryjne

Lecznica dla zwierząt
Kardynała M. Ledóchowskiego 57
63-400 Ostrów Wlkp.